Raiffeisen Polbank sesje przychodzące i wychodzące

Zawnioskuj - Wyślij sms o treści WNIOSEK na numer 7257

Raiffeisen Polbank sesje przychodzące i wychodzące

Godziny księgowania w Raiffeisen Polbank

W Polsce przelewy międzybankowe realizowane są za pośrednictwem systemu Elixir, który funkcjonuje od 1994 roku.

Już od 1994 roku system Elixir daje możliwość sprawnych realizacji płatności między różnymi bankami, które są w systemie. Umożliwia elektroniczną wymianę bankowych komunikatów. Dzięki kodowanych podpisach wszyscy klienci, którzy korzystają z systemu, mają gwarancję bezpieczeństwa danych.

Wymiana informacji w systemie Elixir możliwa jest niezależnie od godziny. Transakcje mogą być kierowane do systemu w każdej chwili, a ich rozrachunek odbędzie się podczas jednej z trzech sesji Elixir w ciągu dnia. System Elixir ciągle jest dopracowywany przez ekspertów, rozwijany i poprawiany, aby dostosowywać go do potrzeb banków oraz zmieniającego się rynku płatności.

Dla lepszej jakości procesu zleceń  powstała bezpłatna aplikacja Elixir-ok, która  weryfikuje poprawność komunikatów i przetwarza je do wysłania do głównej części aplikacji systemu. Wokół różnych systemów rozliczeniowych, z wyjątkiem systemu Elixir gdzie rozliczenie odbywa się w polskich złotych, jest również system Euro Elixir rozliczający w euro, wszystko w skali Europejskiej, a także system Express Elixir umożliwiający wykonywanie natychmiastowych przelewów między bankami  w polskich złotych.

 

Raiffeisen Polbank kiedy wychodzą przelewy?

Przelew z banku zostanie wysłany o godzinie:

08:00 12:15 15:00

Raiffeisen Polbank kiedy przychodzą przelewy?

Zaksięgowanie przelewu na rachunku banku zostanie o godzinie:

11:30 15:15 18:00

Kiedy dojdzie przelew w Raiffeisen Polbank?

Czas przelewu przez rozmaite banki zależy przede wszystkim od momentu księgowania przelewów zarówno w banku adresata jak i w banku nadawcy. Jeżeli chcemy uzyskać więcej informacji o czasie realizacji przelewu, wtedy dobrze użyć kalkulatora czasu przelewów, który zajmuje się takimi obliczeniami.

Posługując się kalkulatorem przelewowym, można uzyskać informację, czy nasz przelew może dotrzeć już tego samego dnia, czy następnego lub uzyskać informację na temat tego, jak długo będzie trwał przelew bankowy.

Klienci zainteresowani usługą, będą wiedzieć kiedy dokładnie przelew dojdzie na konto bankowe. Jeśli rachunek adresata mieści się w tym samym banku, co rachunek odbiorcy to środki powinny pojawić się na koncie odbiorcy, już niedługo po tym momencie jak zostały one wysłane. Trochę dłużej czeka się na przelewy między innymi bankami, jednak jeśli dyspozycja pozostała wykonana w porze porannej, to w tym samym dniu pieniądze będą już na koncie klienta.

Informacje o Raiffeisen Polbank

Raiffeisen Bank Polska Spółka Akcyjna jako spółka bankowa, istnieje od 3 listopada 2018 roku w Polsce. Posiada swoją siedzibę w Warszawie. Po 31 października 2018 roku większość udziałów banku przejął BGŻ BNP Paribas. Wtedy dokonało się połączenie BGŻ oraz Raiffeisen Bank International AG. Akcje banku nigdy nie były na Giełdzie Papierów Wartościowych.

0 0 votes
Article Rating
Doradca Bankowy

Doradca Bankowy

Napisz komentarz