Zawnioskuj - Wyślij sms o treści WNIOSEK na numer 7257

mBank sesje przychodzące i wychodzące

Godziny księgowania w mBank

MBank dysponuje własnym rozkładem sesji rozrachunkowych tak jak w przypadku innych banków.

Godziny księgowania w Polskich bankach, mają związek z funkcjonowaniem systemu rozliczeniowego Elixir. Jest to system rozliczeń, dzięki któremu można sprawnie realizować przelewy z banku do banku w Polskiej walucie. Dzięki sesjom Elixir, na przelew wystarczy poczekać maksymalnie kilka godzin. Transakcje mogą być kierowane w systemie 24/7/365 roku, a ich rozliczenie następuje w trakcie jednej z trzech sesji Elixir odbywających się w ciągu dnia.

W przypadku zlecenia przelewu w weekend pieniądze dojdą na dedykowane konto w pierwszym dniu roboczym. Dzięki systemowi Elixir czas oczekiwania na przelew jest maksymalnie skrócony. W mBanku środki finansowe są księgowane trzy razy dziennie.

mBank kiedy wychodzą przelewy?

Przelew z banku zostanie wysłany o godzinie:

5:55 09:55 13:25

mBank kiedy przychodzą przelewy?

Zaksięgowanie przelewu na rachunku banku zostanie o godzinie:

11:15 15:00 18:15

Kiedy dojdzie przelew w mBank?

Dokładna godzina wpływu pieniędzy na konto uzależniona jest od godziny księgowania w banku nabywcy i odbiorcy. Przelewy, które zostały wykonane w weekendy lub po ostatniej sesji rozliczeniowej zostaną zaksięgowane na koncie klienta mBanku w najbliższym dniu roboczym. Informacja na temat przelewów wychodzących jest ważną dla klientów spłacających kredyt.

Mbank umożliwia dokonywanie przelewów ekspresowych w 2 systemach. Express Elixir, którego operatorem jest Krajowa Izba Rozliczeniowa oraz Blue Cash, którego operatorem jest Blue Media S.A. Na oba systemy nałożony jest limit. W systemie Express Elixir można przelać maksymalnie 100 tysięcy złotych, natomiast w Blue Cash – 20 tysięcy złotych. Przelewy natychmiastowe realizowane się w godzinach od 8:00 do 20:00.

Informacje o mBank

Bank rozpoczął działalność w 1986 r., jednak ostateczny profil marki i nazwę uzyskał w 2013 roku. Oferta banku jest bardzo zróżnicowania i kompleksowa w całym sektorze bankowości. Mbank jest 4 bankiem w Polsce, co do wysokości aktywów. Od 2007 roku ma swoje oddziały w na rynku Czeskim i Słowackim. Na chwilę obecną, z usług tego przedsiębiorstwa korzysta ok. 2,2 milionów klientów bankowości mobilnej i 5,6 milionów w bankowości detalicznej.

Bank wykazuje różne inicjatywy społeczne, pomaga w ochronie środowiska, angażuje się w akcje charytatywne, np. jest partnerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poza standardową ofertą finansową mBank oferuje swoim klientom inne usługi np. leasing.

Dużą popularnością cieszą się również usługi privat dla najbardziej majętnych przedsiębiorców. Prezesem zarządu jest Cezary Stypułkowski.

Mbank jest firmą rzetelną i moralną, kładzie duży nacisk na przestrzeganie przepisów i prawa finansowego. Przedsiębiorstwo prowadzi również fundację, która rozwija i podnosi kwalifikacje młodych ludzi oraz udziela dotacji. W 2016 roku mBank zorganizował pierwszy konkurs na najlepszą pracę z matematyki. Konkurs przeznaczony był dla studentów, a pula nagród wynosiła ponad 40 tysięcy złotych! Cieszył się on tak dużym zainteresowaniem, że stał się coroczną tradycją.

Mbank ma indywidualne podejście do klientów oraz stale wzbogaca swoją ofertę. Jako pierwsza firma na rynku, wprowadził całkowitą ofertę internetową, w której można znaleźć nowoczesne i innowacyjne produkty.

0 0 votes
Article Rating
Doradca Bankowy

Doradca Bankowy

Napisz komentarz