Zawnioskuj - Wyślij sms o treści WNIOSEK na numer 7257

Znaleziony temat: kredyty frankowe kto wymyślił

Poradnikowy artykuł: Jak poradzić sobie z kredytami frankowymi?

Kredyty frankowe – kto wymyślił?
Kredyty frankowe to forma kredytu, która zyskała popularność w Polsce w latach 2000-2008. Ich główną cechą jest to, że są udzielane w walucie szwajcarskiej – franku szwajcarskim. Pomysłodawcą tego rodzaju kredytów były banki, które chciały zaoferować klientom niższe oprocentowanie niż w przypadku kredytów udzielanych w złotych.

Kredyt frankowy – zalety i wady
Kredyty frankowe miały swoje zalety, które przyciągały wielu klientów. Przede wszystkim, oprocentowanie kredytów frankowych było niższe niż w przypadku kredytów w złotówkach. Dodatkowo, wielu kredytobiorców przyciągała możliwość korzystania z niskiego kursu franka szwajcarskiego.

Niestety, kredyty frankowe okazały się również obarczone pewnymi wadami. Jedną z największych wad było to, że kurs franka szwajcarskiego był bardzo zmienny. W wyniku tego, wielu kredytobiorców zaczęło mieć problemy ze spłatą kredytów, gdyż ich miesięczne raty znacznie wzrosły. Dodatkowo, wiele osób nie była świadoma ryzyka związanego z kredytami frankowymi i nie była odpowiednio poinformowana przez banki.

Jak poradzić sobie z kredytami frankowymi?
Jeśli jesteś jednym z tych kredytobiorców, którzy mają problemy ze spłatą kredytów frankowych, istnieje kilka sposobów, które mogą Ci pomóc w poradzeniu sobie z tą sytuacją.

1. Skonsultuj się z prawnikiem specjalizującym się w sprawach dotyczących kredytów frankowych. Taki prawnik będzie mógł ocenić Twoją sytuację i doradzić Ci, jakie kroki podjąć.

2. Spróbuj negocjować z bankiem. Możesz spróbować negocjować zmianę warunków kredytu, np. obniżenie oprocentowania lub zmianę waluty kredytu.

3. Skorzystaj z pomocy organizacji konsumenckich. W Polsce istnieje wiele organizacji, które specjalizują się w pomocy konsumentom w przypadku problemów z kredytami frankowymi. Skorzystaj z ich pomocy i porad.

4. Rozważ skorzystanie z programu rządowego „Rodzina na swoim”. Program ten oferuje pomoc w spłacie kredytów frankowych poprzez dofinansowanie części rat kredytowych.

Podsumowanie
Kredyty frankowe mogą

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kredyty frankowe kto wymyślił

0 0 votes
Article Rating
Doradca Bankowy

Doradca Bankowy

Napisz komentarz