ING Bank Śląski sesje przychodzące i wychodzące

Zawnioskuj - Wyślij sms o treści WNIOSEK na numer 7257

ING Bank Śląski sesje przychodzące i wychodzące

Godziny księgowania w ING Bank Śląski

Godziny księgowania w ING Bank Ślaski uzależnione są od pracy systemu rozliczeniowego Elixir. System odpowiada za realizację przelewów między bankami w Polsce.

Dzięki sesjom Elixir, na przelew wystarczy poczekać maksymalnie kilka godzin. Transakcje mogą być kierowane przez całą dobę, 365 dni w roku a ich rozliczenie następuje w trakcie jednej z trzech sesji odbywających się w ciągu dnia poza wymianą środków.

Elixir daje również możliwość realizacji usług tj. zgłoszenie do obsługi składek ZUS, polecenia zapłaty, oraz czeki. System odpowiedzialny jest również za rozliczenia międzybankowe od 1994 roku.

ING Bank Śląski kiedy wychodzą przelewy?

Przelew z banku zostanie wysłany o godzinie:

08:10 11:30 14:30

ING Bank Śląski kiedy przychodzą przelewy?

Zaksięgowanie przelewu na rachunku banku zostanie o godzinie:

11:00 15:00 17:30

Kiedy dojdzie przelew w ING Bank Śląski?

Czas przepływu pieniędzy między bankami uzależniony jest od godzin księgowania przelewów w bankach zarówno odbiorcy jak i nadawcy. Przelewy Elixir realizuje się wyłącznie w dni robocze.

Przelewy, które zostały wykonane w weekendy lub po ostatniej sesji rozliczeniowej zostaną zaksięgowane na koncie klienta w najbliższym dniu roboczym. Jeśli chcemy mieć pewność, że przelew dotrze na dedykowane konto w weekend, możemy skorzystać z przelewu natychmiastowego. Należy przy tym pamiętać, że przelew ekspresowy Elixir dojdzie w kilka sekund na konto odbiorcy, tylko jeśli jego bank również korzysta z przelewów natychmiastowych tego systemu.

W ING Bank Śląski istnieje możliwość przelewu Sorbnet, który wysłany do godziny 14.30, jest zaksięgowany na dedykowanym koncie w kilka sekund. Przelewy Sorbnet realizowane są w dni robocze.

Informacje o ING Bank Śląski

ING Bank Śląski rozpoczął swoją działalność 1 lutego 1989 roku. Pierwsza a obecnie główna siedziba banku znajduje się w Katowicach. W Polsce jest piątym bankiem pod względem aktywów oraz ósmym pod względem ilości siedzib. Na chwilę obecną, bankowi zaufało ponad 4 miliony klientów detalicznych oraz 72 tysiące klientów korporacyjnych.

W ofercie banku można znaleźć standardowe produkty bankowe, wygodny i szybki dostęp online, blisko 320 oddziałów stacjonarnych oraz ofertę dostosowaną do potrzeb klienta. Od 1994 roku przedsiębiorstwo oferuje swoim klientom usługi leasingowe oraz faktoringowe w tym transakcje zagraniczne. Jednym z głównych założeń firmy jest promocja obrotu bezgotówkowego i stale poszerza swoje usługi w tym zakresie.

Bank jest laureatem wielu nagród, które świadczą o rzetelności firmy i uznaniu na rynku m.in.:

  • Czerwiec 2019 – główna nagroda oraz tytuł „Gwiazdy bankowości” – przyznany na całokształt działalności.
  • Październik 2019 – główna nagroda przyznana za najlepszy na świecie, system bankowości internetowej dla firm.
  • Grudzień 2019 – wyróżnienie tytułem „Bank doceniony przez klientów”.

ING Bank Śląski wykazuje liczne działania społeczne i charytatywne. Jest inicjatorem Fundacji ING dzieciom, która organizuje turnusy rehabilitacyjne, kolonie i wycieczki dla dzieci. Dodatkowo każdemu pracownikowi banku przysługuje 8 godzin pracy wolontariackiej, dzięki temu w roku 2019 pracownicy pomagali przez 7052 godzin. Firma organizuje również biegi i maratony, z których pieniądze za pakiety startowe trafiają dla potrzebujących.

Bank angażuje się również w rozwój sztuki współczesnej, poprzez realizację licznych projektów artystycznych oraz realizację działań edukacyjnych dla swoich pracowników. Z licznych atrakcji korzystają również rodziny pracowników, ponieważ bank często przygotowuje dla nich niespodzianki, pikniki oraz warsztaty artystyczne dla najmłodszych.

W 2016 roku, z okazji 15-lecia działalności fundacji, można było zobaczyć wystawę pt. „Sztuka w naszym wieku” w Katowicach oraz Tarnowie. Fundacja wydała również książkę o tym samym tytule.

Oferta ING Bank Śląski jest bardzo zróżnicowania i działa kompleksowo w całym sektorze bankowości. Firma cieszy się dużym zaufaniem wśród klientów, a ich grono każdego miesiąca się powiększa.

0 0 votes
Article Rating
Doradca Bankowy

Doradca Bankowy

Napisz komentarz