Zawnioskuj - Wyślij sms o treści WNIOSEK na numer 7257

DnB NORD sesje przychodzące i wychodzące

Godziny księgowania w DnB NORD

W DnB NORD, jak w większości Polskich banków, księgowanie ma bezpośrednie połączenie z funkcjonowaniem systemu ELIXIR.

Jest to system do rozliczeń międzybankowych, a jego główną funkcją jest przekazywanie środków pieniężnych między odrębnymi bankami. Dzięki systemowi ELIXIR polecenia przelewów są dokonywane w trzech sesjach rozrachunkowych. Sesje odbywają się tylko w dni robocze, ale wymiany finansowe można wykonywać przez całą dobę, 365 dni w roku.

DnB NORD posiada własny rozkład sesji rozrachunkowych tak jak w przypadku innych banków. Mimo tego, że sesje odbywają w dniach roboczych, istnieje możliwość wykonania przelewów natychmiastowych – Express Elixir, którego maksymalna kwota wynosi 1 milion złotych.

Przelewy na wyższe kwoty należy wykonywać w systemie Sorbnet które, aby po chwili doszły na konto odbiorcy, należy wykonywać do godziny 15:00.

DnB NORD kiedy wychodzą przelewy?

Przelew z banku zostanie wysłany o godzinie:

8:00 12:00 14:30

DnB NORD kiedy przychodzą przelewy?

Zaksięgowanie przelewu na rachunku banku zostanie o godzinie:

11:00 15:00 17:30

Kiedy dojdzie przelew w DnB NORD?

W DnB NORD wpływ przelewu na koncie jest uzależniony od godzin księgowania w banku nadawcy przelewu oraz od godzin, w których następuje sesja przychodząca i wychodząca w Krajowej Izbie Rozliczeń.

Bank DnB NORD ma w swojej ofercie przelewy natychmiastowe. Środki na koncie odbiorcy pojawią się w ciągu kilku minut. W dni robocze można również skorzystać z systemu Sorbnet, należy przy tym pamiętać, że aby przelew był natychmiastowy, trzeba wysłać go do godziny 15:00

Informacje o DnB NORD

DnB NORD to międzynarodowe przedsiębiorstwo, którego właścicielem jest norweska grupa finansowa. Główną specjalizacją banku jest kompleksowa obsługa dużych firm i klientów korporacyjnych.

Grupa DNB prowadzi swoją działalność w 19 krajach m.in. Nowym Jorku i Londynie, natomiast na rynku polskim działa od 2002 roku. Akcje DNB są notowane na giełdzie w Oslo. Firma prężnie rozwija się w wielu branżach i sektorach. Finansuje projekty inwestycyjne w dziedzinie komunikacji i technologii, handlu, usług i motoryzacji.

W sektorze motoryzacyjnym bank skupia się na współpracy z producentami busów i samochodów dostawczych, samochodów osobowych i firm produkujących części samochodowe. Takim klientom bank oferuje bankowość online dostępną za granicami kraju oraz kredyty obrotowe.

Sektor usług to priorytet w DNB, którym bank proponuje następujące rozwiązania:

  1. Całą gamę kredytów tj.; kredyty inwestycyjne, kredyty obrotowe oraz finansowanie
  2. Zabezpieczanie przed ryzykiem kursowym
  3. Transakcje walutowe i depozyty
  4. Bankowe gwarancje, fakturowanie
  5. Zarządzanie finansowe

Bank świadczy usługi w zakresie bankowości internetowej, faktoringu, obligacji. DNB współpracuje z wieloma gminami, szpitalami, jednostkami samorządu terytorialnego, fundacjami i stowarzyszeniami. Takim klientom bank oferuje obsługę bankową, depozyty i rachunki oszczędnościowe, kredyty inwestycyjne oraz gwarancje bankowe.

Bank kładzie nacisk na rzetelne doradztwo, najwyższej klasy produkty i usługi dopasowane do potrzeb klientów.

DnB NORD Polska swoim klientom korporacyjnym wyświadcza obsługę cash – processingu oraz ochrony wartości i konwojowania.

Bank wydaje również cały pakiet kart biznesowych np. karty debetowe, obciążeniowe oraz kredytowe. Plany przedsiębiorstwa na przyszły rok w dużej mierze skupiają się na ochronie środowiska. Bank wprowadza strategię biznesu przyjaznego środowisku i ma zamiar wspierać klientów działających w takich dziedzinach.

Obecnie prezesem zarządu jest Artur Tomaszewski, który od ponad 20 lat działa w sektorze bankowości.

DnB NORD obsługuje tylko klientów biznesowych, duże przedsiębiorstwa, każdego roku wprowadzając nowe innowacyjne rozwiązania, zabezpieczenia i projekty.

0 0 votes
Article Rating
Doradca Bankowy

Doradca Bankowy

Napisz komentarz