Citi Handlowy sesje przychodzące i wychodzące

Zawnioskuj - Wyślij sms o treści WNIOSEK na numer 7257

Citi Handlowy sesje przychodzące i wychodzące

Godziny księgowania w Citi Handlowy

Bank Citi Handlowy księguje środki za pomocą systemu rozliczeń Elixir. System ten, odpowiada za przesyłanie środków pomiędzy bankami. Został opracowany przez Krajową Izbę Rozliczeniową w 1994 roku, która od tej pory jest odpowiedzialna za jego obsługę.

Wymiana informacji i przesył środków w systemie Elixir możliwa jest niezależnie od pory dnia. Transakcje mogą być kierowane przez całą dobę 365 dni w roku, a ich rozliczenie następuje w trakcie jednej z trzech sesji Elixir odbywających się w ciągu dnia.

Oznacza to, że ważna jest godzina wysłania przelewu. Sesje uruchamiane są w dni robocze, ale transakcje są rejestrowane przez cały czas. Citi Handlowy posiada własny harmonogram rozliczeniowy.

Citi Handlowy kiedy wychodzą przelewy?

Przelew z banku zostanie wysłany o godzinie:

8:00 12:15 15:30

Citi Handlowy kiedy przychodzą przelewy?

Zaksięgowanie przelewu na rachunku banku zostanie o godzinie:

10:30 14:30 17:30

Kiedy dojdzie przelew w Citi Handlowy?

Czas przepływu pieniędzy między bankami uzależniony jest od godzin księgowania przelewów w bankach odbiorcy i nadawcy. Od 2018 roku Citi Handlowy umożliwia dokonywanie przelewów ekspresowych w systemie Express Elixir, którego operatorem jest Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Z przelewów ekspresowych mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i korporacje. Zlecenie i odbieranie przelewów natychmiastowych w Citi Handlowym odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 18:00.

Informacje o Citi Handlowy

Citi Handlowy powstał w marcu 2001 roku, poprzez połączenie się dwóch instytucji finansowych tj. Banku Handlowego w Warszawie S.A. i Citibank (Poland) S.A.

Citi Handlowy obsługuje klientów m.in indywidualnych i firmowych zapewniając im bogatą gamę usług, profesjonalne podejście, i pomoc na każdym etapie współpracy. Jest instytucją łączącą doświadczenie z nowoczesnym sposobem finansowym. Citi Handlowy to jedna z największych instytucji bankowych w Polsce, oferująca bogaty i nowoczesny asortyment produktów i usług bankowości korporacyjnej, inwestycyjnej i detalicznej. Przynależność do instytucji, zapewnia klientom Banku Handlowego dostęp do usług finansowych w ponad 100 krajach.

Obecnie Citi Handlowy prowadzi działalność poprzez Citicorp oraz Citi Holdings, obejmującą bankowość detaliczną i korporacyjną, koncentrują się na oferowaniu klientom najwyższej klasy usługi bankowe. Prezesem firmy jest Michael Corbat.

W ofercie banku można znaleźć nowoczesne produkty i innowacyjną technologię, dostęp online do produktów i sieci oddziałów, rozwiązania dostosowane do klienta oraz dostęp do globalnej sieci Citi. Bank oprócz klasycznych usług bankowych, wprowadził również usługi maklerskie i produkty leasingowe. Citi Handlowy otrzymał wiele nagród, zarówno krajowych jak i zagranicznych, które stanowią o jego renomie na rynku usług finansowych. Na swoim koncie ma również wiele działań społecznych.

Bank jest założycielem fundacji Kronenberga, która m.in. wspiera ochronę dziedzictwa kulturowego i rozwoju lokalnego, jednak jej priorytetem jest edukacja w dziedzinie finansowej. Celem działań Fundacji w tym obszarze jest kształcenie ekonomiczne konsumenta oraz wsparcie dla przedsiębiorców. Fundacja jest również koordynatorem Programu Wolontariatu Pracowniczego Citi Handlowy. Swoje zadania realizuje, również organizując konkursy np. przyznawanie nagród za szczególne osiągnięcia w sferze ekonomicznej i finansowej.

Bank wykazuje również liczne działania na rzecz ochrony środowiska. W 2007 roku wprowadził Plan Zarządzania Środowiskiem, natomiast w kolejnych latach System Zarządzania Środowiskiem i Zarządzania Energią.

0 0 votes
Article Rating
Doradca Bankowy

Doradca Bankowy

Napisz komentarz